Zastávka: Klub DDM

 „Harry, už jsi to slyšel?“ Harry zvedne hlavu od šachovnice a vidí nadšenou Hermionu, jak k němu běží. „V Klubu budeme mít přednášku Nicolase Flamela!“ Hermioně jiskří oči. „Nicolas Flamel, Nicolas Flamel… co mi to jméno jenom říká?” nemůže si Harry vzpomenout. „Kámen mudrců, přece!“ přidává se do rozhovoru Ron a ukazuje Harrymu kartičku z čokoládových žabek. „A mat, mimochodem,“ dodává se smíchem.  

*** 

Flamel vypadal jako sympatický chlapík v nejlepších letech. Všichni v knihovně, ač se velice snažili, se na konci lekce cítili dost sklesle. I Hermiona musela uznat, že příprava kamene mudrců je příliš komplikovaná. Kámen mudrců si doma rozhodně sami nevyrobí. Flamel se na závěr podíval po žácích a prohlásil: „Pokud Vám domácí výroba kamene připadá trochu složitější, mám pro Vás příjemné překvapení. Spolu s mými přáteli profesorem Morseem, profesorem Ab Čedarem, profesorem Calculem a paní profesorkou Opačnou jsme pro vás připravili takovou menší hru. Schovali jsme kámen na místě, které budete moci najít pomocí staré kouzelnické formule GPS (globalo pozicio systemático). Skládá se z 2 x 9 ti čísel a písmen E a N. Cestou k tajnému místu musíte navštívit 4 lekce mých kolegů, na každé z nich získáte část kódu. Každá část kódu má svou barvu a je nutné je správně složit, aby se Vám vyjevilo správné místo. Kód N se skládá z modré a červené a kód E se skládá ze zelené a oranžové.  

Na místě se nachází kámen mudrců, který jsem vyrobil jako první. Tento kámen tam ale musíte nechat! Jeho magie je příliš vysoká a mohla by být velmi nebezpečná. Pro Vás jsem připravil spoustu drobných úlomků, jejichž magii budete moci použít v pro své čarování. Ale pozor, kameny mudrců jsou zaklety kouzlem hrabivců, a ti, kteří by si snad chtěli vzít více, mohou očekávat pupínkovou kletbu! 

A ještě jedno varování pro Vás mám, kameny se nesmí nikdy dostat do rukou mudlům! 

Hermiona si před cestou kontroluje své poznámky a Ron jí kouká přes rameno. ,,Musíme tedy jít na hodiny krystalové magie, magické hudby, transmutace a numerologie. To znamená, že na magické hudbě nám Morseov dá část modrého kódu, Calculus má červenou část, profesorka Opačná zelenou část a oranžová je Ab Čedar na hodině numerologie.” Harry poslouchá a zakresluje. Když Hermiona domluví, ukáže jí náčrtek: „Takže to bude vypadat tak?“