Partneři

 

logo-ddmp6.png

V DDM Praha 6 celý projekt "Chytrá naučná stezka" vznikl, DDM bylo úspěšným žadatelem v grantovém programu Dobré sousedství a podílelo se též na spolufinancování projektu. Po celou dobu poskytovalo zázemí realizačnímu týmu, zaštítilo projektový kroužek a příměstský tábor, tvůrci naučné stezky "Výlet kolem letiště" měli možnost využívat audiovizuální a IT vybavení DDM.

Zároveň DDM Praha 6 v tuto chvíli portál Výletiště provozuje, spravuje a dále rozvíjí. Portál je otevřený pro všechny DDM, SVČ, MŠ, ZŠ a SŠ. Co to znamená? Zaujme-li vás možnost vytvořit si vlastní naučnou stezku, kontaktujte Honzu Holečka, vedoucího projektového týmu Výletiště (jan.holecek@ddmp6.cz, +420 776 339 794), projektový tým vám rád pomůže ji vytvořit, “zprovoznit” a propagovat.

 

DDM Suchdol - logoDům dětí a mládeže Praha 6 - Suchdol se stal historicky prvním partnerským DDM, které začalo služby portálu Výletiště využívat (samozřejmě kromě jeho tvůrců). Tvoří na portálu naučné a herní stezky.

 

Spirála - logoDům dětí a mládeže Praha 8 - Spirála je dalším partnerským DDM portálu. Tvoří na něm naučné a poznávací stezky.

 

DDM JM - logoDům dětí a mládeže Jižní Město se stal dalším partnerským DDM portálu. Tvoří na něm naučné stezky.

 

logo-prgaero.jpg

Hlavním partnerem, který Výletišti poskytl podporu, díky níž jsme mohli vytvořit portál a první naučnou stezku "Výlet kolem letiště" bylo Letiště Praha. Projekt "Chytrá naučná stezka" uspěl v grantovém programu Dobré sousedství v roce 2018 a byl podpořen částkou 120 000 Kč.

 

logo-microsoft.png

Partnerem realizačního týmu, který naučnou stezku "Výlet kolem letiště" a portál Výletiště vytvářel, se stala společnost Microsoft ČR. Využívali jsme cloudové řešení Office 365, modelovali v prostředí Minecraft a interaktivní naučnou stezku "Výlet kolem letiště" jsme slavnostně představovali v sídle společnosti, která nám pro tuto příležitost zapůjčila prostory zdarma.

 

Letecká badatelna - logo

Portál Letecká badatelna byl primárním zdrojem informací a obrázků pro naučnou stezku "Výlet kolem letiště". Při údržbě a vylepšování této stezky používáme informace z portálu i teď a budeme je používat i v budoucnu. Děkujeme tímto Pavlu Krejčímu za zájem o letadla a cenné informace.

 

Wikipedia-logo-v2-cs.png

Wikipedie byla primárním informačním zdrojem pro tvůrce naučné stezky "Výlet kolem letiště", což byli účastníci zájmového vzdělávání v DDM Praha 6 ve věku 9 - 13 let. Ti se při práci s tímto zdrojem učili pracovat s informacemi, kriticky myslet a zpracovávat a publikovat vlastní texty. Tvůrci pracovali i s obrázky z Wikimedia Commons.

Výletiště aneb výlet kolem letiště - jak to všechno začalo?

Výletiště aneb výlet kolem letiště - interaktivní naučná stezka vznikla jako výstup projektu Domu dětí a mládeže Praha 6 "Chytrá naučná stezka", který byl podpořen z grantového programu "Dobré sousedství" Letiště Praha.
 
Vydejte se s námi za poklady poznání. Tohle motto vymyslela naše kamarádka a grafička Míša, když viděla nadšení dětí, účastníků projektového kroužku "Chytrá naučná stezka". Ten se scházel ve školním roce 2018/2019 a vyvrcholil týdenním příměstským táborem v srpnu 2019. Jeho účastníci fotili, hledali zdroje, psali texty, točili videa (ve spolupráci s kamarády, účastníky příměstských táborů "Týdny s kamerou"), vytvářeli zadání pro tvůrce webu, učili se zaměřovat body a mapovat s GPSkou, lovili kešky a hodnotili, jak se jim líbily a navrhovali a na 3D tiskárně tiskli destičky s QR kódy se kterými se budete od října 2019 potkávat v terénu kolem letiště.
 
Naším cílem bylo provést vás zajímavými místy kolem letiště, kudy mnohdy tzv. "kráčely dějiny", ukázat vám pohledy na letiště a dění na něm, ze kterých jste letiště třeba dosud neviděli a dát vám nahlédnout do minulosti, současnosti a budoucnosti největšího letiště v Česku. Těšíme se, že se s námi za poklady poznání vydáte a bude vás to bavit stejně jako nás.
 
DSC_0196.JPG
DSC_0190.JPG