Výletiště aneb výlet kolem letiště

Výletiště aneb výlet kolem letiště - interaktivní naučná stezka vzniká jako výstup projektu Domu dětí a mládeže Praha 6 "Chytrá naučná stezka", který byl podpořen z grantového programu "Dobré sousedství" Letiště Praha.
 
Vydejte se s námi za poklady poznání. Tohle motto vymyslela naše kamarádka a grafička Míša, když viděla nadšení dětí, účastníků projektového kroužku "Chytrá naučná stezka". Ten se scházel ve školním roce 2018/2019 a vyvrcholil týdenním příměstským táborem v srpnu 2019. Jeho účastníci fotili, hledali zdroje, psali texty, točili videa (ve spolupráci s kamarády, účastníky příměstských táborů "Týdny s kamerou"), vytvářeli zadání pro tvůrce webu, učili se zaměřovat body a mapovat s GPSkou, lovili kešky a hodnotili, jak se jim líbily a navrhovali a na 3D tiskárně tiskli destičky s QR kódy se kterými se budete od října 2019 potkávat v terénu kolem letiště.
 
Naším cílem je provést vás zajímavými místy kolem letiště, kudy mnohdy tzv. "kráčely dějiny", ukázat vám pohledy na letiště a dění na něm, ze kterých jste letiště třeba dosud neviděli a dát vám nahlédnout do minulosti, současnosti a budoucnosti největšího letiště v Česku. Těšíme se, že se s námi za poklady poznání vydáte a bude vás to bavit stejně jako nás.
 
DSC_0196.JPG
DSC_0190.JPG

Partneři

logo-prgaero.jpgHlavním partnerem, který Výletišti poskytl podporu je Letiště Praha. Projekt "Chytrá naučná stezka" uspěl v grantovém programu Dobré sousedství v roce 2018 a byl podpořen částkou 120 000 Kč.

 

logo-microsoft.pngPartnerem realizačního týmu, který Výletiště vytváří, se stala společnost Microsoft ČR. Využíváme cloudové řešení Office 365, modelujeme v prostředí Minecraft a intaraktivní naučnou stezku Výletiště - výlet kolem letiště jsme slavnostně představovali v sídle společnosti, která nám pro tuto příležitost zapůjčila prostory zdarma.

 

Wikipedia-logo-v2-cs.png

 

Wikipedie je primárním informačním zdrojem pro tvůrce obsahu Výletiště, což jsou účastníci zájmového vzdělávání v DDM Praha 6 ve věku 9 - 13 let. Ti se při práci s tímto zdrojem učí pracovat s informacemi, kriticky myslet a zpracovávat a publikovat vlastní texty. Tvůrci pracují i s obrázky z Wikimedia Commons.

 

logo-ddmp6.pngV DDM Praha 6 celý projekt "Chytrá naučná stezka" vznikl, DDM bylo úspěšným žadatelem v grantovém programu Dobré sousedství a podílelo se též na spolufinancování projektu. Po celou dobu poskytovalo zázemí realizačnímu týmu, zaštítilo projektový kroužek a příměstský tábor, tvůrci Výletiště měli možnost využívat audiovizuální a IT vybavení DDM.

Zároveň DDM Praha 6 v tuto chvíli platformu Výletiště provozuje, spravuje a dále rozvíjí. Platforma je otevřená pro všechny DDM, SVČ, MŠ, ZŠ a SŠ. Co to znamená? Zaujme-li vás možnost vytvořit si vlastní naučnou stezku, kontaktujte Honzu Holečka, vedoucího projektového týmu Výletiště (jan.holecek@ddmp6.cz, +420 776 339 794), projektový tým vám rád pomůže ji vytvořit, “zprovoznit” a propagovat.