Zastávka: Suchdolská fotopoznávačka

Chodíte rádi na procházky? Poznáváte rádi zajímavá místa? Máte rádi schovávačky? 

Právě pro vás je tu naše suchdolská fotopoznávačka! 

Vyrazte na procházku, vezměte si s sebou tužku, papír, případně fotografie míst, která máte navštívit. Na každém stanovišti najdete jedno písmenko s logem našeho DDM. Nalezené písmenko si opište! Písmenka jsou zalaminovaná a připevněná maximálně 5 metrů od místa na fotografii. Písmenka, prosíme, nechte na místě pro další hledače! 

Sluneční hodiny v areálu ČZU  

Sluneční hodiny z roku 1966 byly postaveny jako odpočinkové místo pro studenty Vysoké školy zemědělské. Rozměr hodin je 9,6 metru.

 

Pomník Rudolfa Pernického 

Pomník z mrákotínské žuly připomíná našeho spoluobčana generálmajora Rudolfa Pernického (1915-2005), který bojoval proti nacistům ve Velké Británii a Francii. Byl velitelem výsadku Tungsten za protektorátu v roce 1944. K odhalení pomníku, který má tvar otevřeného padáku došlo v roce 2013. 

 

Busta Mikoláše Alše  

16.11.1985 byla na tomto místě odhalena bronzová busta významného umělce Mikoláše Alše. Jejím autorem je sochař Miloš Axman.                                                      

 

Zvonice na Starém Suchdole                                                                      

Zvonici dal postavit roku 1846 nájemce místního statku Jan Napravil. Zvonem se zvonilo poledne, večerní klekání, při úmrtí i pohřbech. Zvonice byla opravena roku 1997 díky finančním darům suchdolských občanů. 

 

Místo pádu letadla 

Místo připomínající pád jugoslávského letadla (30. 10. 1975), na jehož palubě bylo 115 Čechoslováků, kteří se vraceli z dovolené. 

 

Lípa svobody 

Lípa byla vysazena 27. října 1968 žáky 9. třídy základní školy k 50. výročí vzniku Československé republiky. 

Logo DDM Suchdol

Zpět

Obrázky

Ke stažení

Obrázky míst